grzyGrzybicę stóp i paznokci w obecnych czas można nazywać plagą.

4534Jeśli chodzi o układ moczowy to najczęstszą jego dolegliwością jest zapalenie dróg moczowych.

zmarzniecieArtykuł ten szczególnie przyda się tak zwanym zmarzluchom. Gdy jest nam ciepło to w naszym ciele zachodzą różne pożyteczne procesy. Do komórek dociera więcej tlenu, ponieważ rozszerzają się naczynia krwionośne.

astma90Podczas pierwszej wizyty u lekarza rodzice opisują niepokojące ich objawy. Wymieniają na ogół kaszel, świszczący i krótki oddech. Wtedy lekarz rozważa prawdopodobne przyczyny tych objawów.

terapia-swiatlemDziś praktycznie wszędzie w rehabilitacji są używane lampy emitujące światło czerwone i podczerwone. Dzięki nim możemy wyleczyć stany zapalne czy też pozbyć się bólu.

szkarlatynaSzkarlatyna jest wywoływana poprzez paciorkowce, przy czym jest wiele rodzajów tej bakterii, ale za tą chorobę jest odpowiedzialna tylko jedna z nich – Streptococcus pyogenes.

watroba-leczenieJest to naturalny filtr w naszym organizmie, istne laboratorium które na co dzień musi się zmierzyć z niezdrowym jedzeniem, alkoholem czy też lekami.

alkoAlkohol z kieliszka aż w 20% wchłania się już w jamie ustnej a przecież stąd do mózgu już bardzo niedaleko. Pozostałe 80% wchłania się do krwi za pomocą przewodu pokarmowego tym samym zostaje zaburzona praca komórek nerwowych.

NuzeniecNużeńce budzą coraz większe zainteresowanie wśród specjalistów medycyny. Pasożytują one w gruczołach łojowych i w mieszkach włosowych.

preparatzKorty zon to hormon zmniejszający obrzęk błony śluzowej oskrzeli i wydzielanie śluzu. Jest dostępny w formie tabletek i zastrzyków, a także inhalatorów kieszonkowych i rozmaitych kapsułek do inhalacji.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…