zmarzniecieArtykuł ten szczególnie przyda się tak zwanym zmarzluchom. Gdy jest nam ciepło to w naszym ciele zachodzą różne pożyteczne procesy. Do komórek dociera więcej tlenu, ponieważ rozszerzają się naczynia krwionośne.

Więcej się pocimy a więc więcej toksyn opuszcza nasz organizm. Jeśli jest nam ciepło to nasz mózg pracuje bardziej wydajnie, zaczyna on wydzielać więcej neuroprzekaźników a także endorfina, czyli hormon szczęścia. Wiele osób sądzi, że zimą musimy bardzo tłusto jeść by było nam ciepło. Warto by w naszej diecie był czosnek i cebula, nie strońmy też od gorących napoi. Najlepsza jest herbata z sokiem rozgrzewającym, w tej roli sprawdzi się malina i czarny bez. Możemy też pić sam napar z lipy, malin czy jaśminu. Jeśli gorąca herbata to za mało spróbuj do niej dodać odrobinę kardamonu, Ggoździków, imbiru nawet chilli. Kolejnym składnikiem, który powinien się znaleźć w naszej diecie jest miód. Jeśli jest on lipowy to będzie działał napotnie. Miód propolisowy i spadziowy skutecznie zwalcza wirusy i przeziębienia. Po przemarznięciu warto sięgnąć po nasiona ziela angielskiego, zawierają one olejek eteryczny. Jeśli jesteśmy już przeziębieni to nic nam nie pomoże tak jak rosół, z dodatkiem żółtka, curry i chilli. Jeśli zdarzy się, że przemarzniesz bardzo mocno to pomocna będzie wysoka temperatura. Jeśli na przykład zmarzły ci nogi to rozgrzej je za pomocą suszarki. Skieruj strumień gorącego powietrza na skostniałe z zimna miejsce. Jeśli tak zrobisz to ból zaraz zniknie. Zimą szczególnie szybko marzną ręce nogi. Można je rozgrzać za pomocą prysznica. Pod wpływem niskiej temperatury naczynia w kończynach mogą się tak skurzyć ze prawie nie płynie przez nie krew. Musimy je w takim przypadku jak najszybciej rozgrzać. Stopom najlepiej zafundować kąpiel. Wlewamy do miski gorącą wodę i trzymamy w niej nogi przez kwadrans, ciągle pilnujemy by woda nie ostygła. Następnie polewamy nogi chłodną wodą i wycieramy do sucha. Podobnie robimy z dłońmi. Jeśli chcemy się rozgrzać relaksacyjnie to nie ma nic lepszego jak promieniowanie czerwone i podczerwone. A latem jest ono dostarczane ze słońca.. W zimie można osiągnąć taki sam efekt poprzez zastosowanie lampy do nagrzewania. Ciepło takie wnika przez skórę aż do siedmiu centymetrów. Lampa taka leczy obrzęki i pomaga w bólach reumatycznych, pomoże nam w stanach przemarznięcia oraz w odmrożeniach. Musisz wiedzieć o tym, że osoby regularnie się gimnastykujące dwa razy w tygodniu są aż o połowę mniej podatne na przeziębienie. 

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…