11Leśne owoce mogą być zakażone groźna chorobą. Najgroźniejsze jest na przykład jedzenie nie mytych jagód prosto z krzaka, w wyniku takiego zachowania możemy ciężko chorować. Ale problem dotyczy wszystkich owoców lasu, jedząc je bez umycia narażamy się na bąblowicę. Nazwa tej choroby pochodzi od bąblowca czyli tasiemca wieńcogłowego. Jego jaja mogą znajdować się na owocach leśnych.

Nosicielami tego tasiemca w głównej mierze są zwierzęta mięsożerne na czele wśród nich są lisy. Larwy po zjedzeniu osiadają w narządach wewnętrznych człowieka, w tym momencie dają one objawy torbieli. Torbiele takie rozwijają się najczęściej w wątrobie, płucach i mózgu. Ale można je znaleźć w śledzionie, kościach, sutkach itd. Larwy te mogą wykazywać oznaki nowotworu złośliwego, dając przeżuty i to bardzo odległe. W ten sposób nasz organizm jest w bardzo szybkim tempie niszczony. Najważniejszą rzeczą która jest kluczowa w powrocie do zdrowia jest szybkie wykrycie i natychmiastowe leczenie bąblowca. Ale nie jest to takie proste ponieważ rozwijający się pasożyt może nie dawać żadnych objawów nawet przez kilka miesięcy a czasem nawet lat. A jeśli już jakieś objawy wystąpią to są one z początku słabe i trudne do przypisania bąblowicy.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…