nerkiNiektóre schorzenia nerek zaczynają się gwałtownie, innych praktycznie nie widać do czasu aż ich funkcjonowanie w dużym stopniu zostanie uszkodzone.

Zajmijmy się, zatem objawami chorób nerek. Naszą uwagę powinna zwrócić zmiana koloru i przejrzystości moczu oraz jego zapach. Nerki to naturalny filtr, który oczyszcza naszą krew i usuwa z niej toksyny oraz produkty uboczne przemiany materii. Jeśli jest jasno żółty o neutralnym zapachu to znaczy, że nerki pracują jak należy. Ale bywa, że zmienia barwę na brunatną, staje się mętny i zaczyna wydzielać intensywny zapach to sygnał, że nasze nerki pracują nie na pełnych obrotach. Sygnałem, że dzieje się coś złego powinna być też zmiana częstotliwości oddawania moczu oraz towarzyszące temu objawy jak pieczenie czy ból. Sygnałem o tym, że dzieje się coś niepokojącego z naszymi nerkami są obrzęki w okolicy podudzi. Jeśli nasz organizm nie może wydalić wszystkich toksyn i nadmiaru wody to może to powodować widoczne obrzęki. Nadmiar płynu gromadzi się zazwyczaj w okolicy kostek i na łydce. Opuchlizna może też pojawiać się na rękach a nawet na twarzy. Choroba nerek może też objawiać się skokami ciśnienia a nawet bólem głowy. Do objawów możemy jeszcze dołożyć śmiało dreszcze, nudności, wymioty i ogólne złe samopoczucie i gorączka.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…