Karnawał to okres hucznych zabaw, podczas których spożywa się dużo niezbyt zdrowych i kalorycznych posiłków. Nie stronimy też od alkoholi i słodkich napojów. To wszystko powoduje, że w tym okresie bardzo łatwo jest złapać kilka dodatkowych kilogramów.

dietaDieta ta została wymyślona przez mniszkę świętą Hildegardę, benedyktynkę z Bigen.

fluorFluor jest niezbędny naszym zębom, ale musimy uważać gdyż bardzo łatwo go przedawkować. Fluor jest nie tylko w zębach, ale w całym naszym organizmie, wpływa na gospodarkę magnezem, wapniem i fosforem.

dieta-zdrowieNiedobór wielu substancji odżywczych w diecie jest niepożądany, ale przedawkowanie wielu z nich jest groźne. Weźmy na tapetę błonnik, którego głównym źródłem są warzywa, szczególnie strączkowe, sporo jest go też w owocach, kaszach i płatkach.

miod-manukaO miodzie tym słyszy się coraz więcej. Przyjrzyjmy się mu zatem nieco dokładniej. Jest on tak cenny gdyż zawiera aktywne biologicznie substancje chemiczne.

mlekoJeśli często łapiesz infekcje to postaw na probiotyki. Nasz organizm bardzo dużo zawdzięcza dobroczynnym bakteriom które się znajdują w jego wnętrzu.

chudnijJeśli twoje dziecko musi schudnąć, ale nie idzie mu to za dobrze to zaproponuj, że będziesz się odchudzała razem z nim. Oto kilka zasad, które wam pomogą zrzucić zbędne kilogramy.

len-olejNa pułkach sklepowych mamy całą masę najróżniejszych olejów. Przyjrzyjmy się kilku wybranym. Olej słonecznikowy chyba jest najpopularniejszym w naszym kraju. Przyśpiesza on gojenie ran, łagodzi trądzik, łuszczycę i zapalenie stawów.

cukrzycaCukrzyca to choroba, która stała się epidemią ówczesnych czasów. Jest ona przyczyną niewydolności nerek, ślepoty, zawałów serca a także amputacji. Na szczęście obecna medycyna wie jak sobie z nią radzić. Otyłość to jeden z najważniejszych czynników ryzyka cukrzycy typu 2.

cholesterol5Cholesterol to tłuszcz który krąży w naszym krwiobiegu. Przenoszony jest on przez cząsteczki zwane lipidoproteinami LDL i HDL. Pierwsze czyli LDL to zły cholesterol a drugie to dobry. LDL transportuje cholesterol do komórek, jeśli wystąpi jego nadwyżka to HDL transportują ją powrotem do wątroby.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…