Zielona herbataPodstawowa różnica między tym rodzajem herbaty a czarną czy czerwona jest fakt, iż liście zielonej nie są poddawane fermentacji. Tym sposobem zachowują one niemal wszystkie cenne substancje. Mowa tu przede wszystkim o wyjątkowym zestawie polifenoli o różnym działaniu, obecne są też katechiny oraz silne antyoksydanty. Jest jeszcze mnóstwo witamin, mikroelementów i innych cennych substancji.

Dlatego też zielona herbata jest bardzo ceniona przez naukowców, którzy cały czas odkrywają jej właściwości. Po pierwsze zielona herbata zmniejsza ryzyko raka. Jej antynowotworowe działanie zostało potwierdzone licznymi badaniami. Dzieje się tak że względu na silne przeciwutleniacze, chronią one nasze Dna przed substancji kancerogennych i zmianami, które mogą prowadzić do nowotworów. Bardzo dobrze udowodnione jest przeciwdziałanie szczególnie rakowi skóry, regularne picie nie tylko chroni nas przed rakiem wywołanym promenowaniem UV, ale także przed poparzeniami słonecznymi. Aby w pełni wykorzystywać zalety zielonej herbaty to nie wolno jej zalewać wrzątkiem. Gdy zagotujemy wodę to trzeba jeszcze odczekać 10 – 12 minut. Herbatę taką parzymy dwukrotnie. Dzięki jednemu z polifenoli herbata zielona pomaga w pozbywaniu się nadwagi. Chodzi oto, że hamuje ona wchłanianie tłuszczów z pożywienia i nasila się ich używanie przez organizm. Do tego wpływa korzystnie a metabolizm, przyspiesza utlenianie tłuszczów.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…