dieta191Witamina E jest zwana eliksirem młodości. Dzięki niej nasza skóra jest sprężysta, chroni przed zniszczeniem jej włókna kolagenowe, zmniejsza wrażliwość cery na promienie UV. Witamina E opóźnia procesy starzenia się skóry, uzupełnia w naskórku ubytki – działa jak antyzmarszczkowa bomba. Po kosmetyki z witaminą E powinny sięgać szczególnie panie, które mają skórę dojrzałą, odwodnioną i wrażliwą, ponieważ ta nieoceniona witamina wzmacnia barierę ochronną naskórka.

Dodatkowo witamina ta jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, nie wymaga nowoczesnych technologii by przeniknąć z kremu do naskórka. Działa również, jako przeciwutleniacz, szczególnie w połączeniu z witaminą C, co oznacza, że zapobiega starzeniom się skóry spowodowanymi przez czynniki zewnętrzne. Kosmetyki, które zwierają witaminę E to kosmetyki z awokado, winogronami, granatem. Taką maseczkę możesz również przygotować sama np. z awokado – zmiksuj miąższ owocu z surowym żółtkiem, następnie nałóż na twarz, odczekaj kilka minut i spłucz. Można również kupić w aptece kapsułki ze skoncentrowaną witaminą E i dodawać je do swoich domowych sprawdzonych maseczek. Warto również sprezentować sobie 3 miesięczną kurację dwa razy do roku przez przyjmowanie witaminy E doustnie w kapsułkach. Uzupełni to poziom tej witaminy w organizmie i wpłynie dobroczynnie na stan i wygląd skóry.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…