dietaWiosna to czas kiedy wszyscy zaczynają się nałogowo odchudzać przed nadchodzący latem. W tej sytuacji najgorsze jest sięganie po tzw. „diety cud”. Owszem, może taka dieta zadziała szybko, jednak gdy powrócisz do swoich nawyków przed nią szybko wrócą zgubione kilogramy.

A niewykluczone, że pojawią się kłopoty ze zdrowiem. Jeśli chcesz schudnąć to zrób to z głową. Po pierwsze chudnij zdrowo, ale i trwale, a co za tym idzie na początek musisz pozbyć się dotychczas stosowanych błędów żywieniowych. Jednym z najczęstszych błędów jest nieregularność posiłków, czyli najczęściej nie wtedy kiedy powinniśmy tylko wtedy kiedy mamy na to czas. I zamiast zjeść posiłek to tylko podjadamy i to najczęściej jest to coś niezdrowego: paluszki, chipsy. Dlatego chcąc schudnąć powinniśmy po pierwsze ustalić sobie stałość posiłków. Najlepiej spożywać 4-5 małych porcji, regularnie co 3-4 godziny by nie dopuścić do uczucia głodu. Po drugie każdy posiłek powinien składać się z białka, warzyw i złożonych węglowodanów. Sięgaj najlepiej po produkty zdrowe, nieprzetworzone i świeże. Oprócz zmiany nawyków żywieniowych nie zapomnij o ruchu, który przyśpiesza przemianę materii i pomaga utrzymać mięśnie w dobrej kondycji. Pamiętaj by rodzaj uprawianego ruchu dopasować do swojego stanu zdrowia. Każdy ruch jest wskazany, nawet codzienny szybszy spacer.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. http://www.znakpak.com.pl/kat-120,linia-pakujC4%85ca.html% Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…