zdrowa-dietaNiektóre składniki żywnościowe ułatwiają wchłanianie innych, ale inne wręcz przeciwnie. Dlatego warto zastanowić się jak zestawiać ze sobą poszczególne produkty żywieniowe. Podczas łączenia poszczególnych składników i przyprawiania ich nie powinnyśmy kierować się tylko smakiem. Warto zastanowić się, jakie korzyści i wady daje dane zestawienie. Ważną rolę odgrywa sam proces przygotowania dań.

Dlatego dobra i zdrowa dieta to nie tylko zwrócenie uwagi na kalorie, tłuszcze czy węglowodany, ale także na odpowiednie połączenie. Zastanówmy się, co powinniśmy jeść by mieć mocne kości. Jednym z bardzo cennych i niedocenianych warzyw jest cykoria. Zawiera ona dużo potasu i prowitaminy A, inuliny. Ta ostatnia należy do fruktanów, które zwiększają biodostępność Wania w naszym organizmie. Dlatego też odrobina cykorii dodana do kanapki z serem znacznie poprawi wchłonięcie wapnia. Dlatego takie połączenie jest pożądane przy problemach z kośćmi. Nie krępujmy się też używać cykorii przy sałatkach i zapiekankach. Przetwory mleczne warto też łączyć z czosnkiem i cebulą, ponieważ w nich też znajduje się inulina. Wapń jest lepiej przyswajany w obecności witaminy D. Najwięcej jest jej w rybach i tranie. Dlatego też dobrym połączeniem, choć kalorycznym, jest łosoś z żółtym serem.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. rahabiliacja i fizjoterapia rehabilitacja luboń znajdź swojego specjalistę Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…