borowkaNalewki nie tylko są smaczne i mogą spowodować szum w głowie, ale też niektóre z nich są zdrowe. Najbardziej znaną zdrowa nalewką jest nalewka czosnkowa. Przede wszystkim poprawia ona przemianę materii, zapobiega odkładaniu się cholesterolu i zmniejsza ciśnienie tętnicze. Potrafi on też rozpuścić płytki miażdżycowe, pomogą ona też przy zaburzeniach pracy wątroby.

Jest bardzo prosta do przyrządzenia. Bierzemy cztery główki czosnku i zalewamy je szklanką. Już po tygodniu nalewka jest gotowa. Codziennie rano przed śniadaniem powinniśmy pić małą łyżeczkę tej mikstury. Gdy masz problemy z brzuchem postaw na nalewkę miodową. Są w nich kwasy, fenole i witamy. Jest ona doskonałym antidotum na zgagę, nudności i bóle brzucha. Zaczynamy od podgrzania połowy litra miodu aż się trochę zrumieni, zlewamy szklanką wody i gotujemy. Dodajemy szklankę rumu i cztery szklanki spirytusu. Pijemy po 50ml. Nalewka malinowa jest z kolei polecana na przeziębienia. Bierzemy kilogram owoców i zasypujemy szklanką cukru, wlewamy też szklankę wody. Gotujemy i odstawiamy na 12 godzin. Po tym czasie gotujemy i filtrujemy. Do jeszcze gorącego dodajemy rumu, po około miesiącu pijemy po 50 gram. Ważne by do przyrządzenia każdej nalewki używać owoców umytych i zdrowych. Nie zbieramy ich przy drogach.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…