chudnijJeśli twoje dziecko musi schudnąć, ale nie idzie mu to za dobrze to zaproponuj, że będziesz się odchudzała razem z nim. Oto kilka zasad, które wam pomogą zrzucić zbędne kilogramy.

Podstawową zasadą zdrowego i skutecznego chudnięcia jest to, że trzeba jeść często i mało. Każdy z posiłków powinien też zawierać porcję warzyw. Można dodać też owoce, ale najlepiej w porze drugiego śniadania lub podwieczorku. Przyjrzyj się też dokładnie temu, co jesz, odstaw białe pieczywo makarony, słodzone płatki śniadaniowe, zastąp parówki jajkiem. Postaraj się wyeliminować śmietanę i zastąp ją jogurtem a smażone mięsa pieczonymi lub gotowanymi. Trzeba też przyjrzeć się stylowi życia, zwracaj uwagę na ruch, spacery nie uciekaj od tego. Postaraj się zarezerwować każdego dnia 30-45 minut na sport. Ruch nie tylko generuje wzrost mięśni i kości dziecka, ale też dotlenia mózg, polepsza kondycję, samopoczucie i mobilizuje organizm do spalania zbędnego tłuszczu. Pamiętaj, że wspólne gotowanie może przynieść wiele radości i zdrowia. Dzięki temu dziecko nauczy się jak zdrowo gotować i zaowocuje to w przyszłości. Dzieci są kreatywne i bardzo szybo się uczą. Najlepsze efekty przynosi zaangażowanie całej rodziny w przyrządzanie potraw.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…