dojrzala Jednym z podstawowych kosmetyków każdej kobiety jest dobrze dobrany krem na dzień do twarzy. Jego głównym zadaniem ma być uzupełnienie brakujących składników w skórze oraz pobudzenie jej do samo regeneracji. Wśród ogromnego wyboru kremów dla kobiet dojrzałych są te, które jednocześnie nawilżają, dotleniają i odbudowują, poprawiają gęstość skóry.

Takie kremy zawierają składniki naturalne jak również zaawansowane technologicznie składniki, które mają na celu zwalczanie oznak upływającego czasu. Pomagają również usuwać toksyny i pielęgnują skórę. Dobierając krem dla siebie kieruj się swoim wiekiem oraz rodzajem cery. Pamiętaj o tym, że krem na dzień to nie wszystko, powinnaś również stosować krem na noc. Kremy na noc pomagają zregenerować się skórze, ujędrniają ją, wygładzają i zapobiegają odgnieceniom. Bywa tak, że kremy na noc mają gęstszą konsystencję niż kremy na dzień, oraz nie wchłaniają się tak błyskawicznie jak kremy na dzień. Wystarczy nałożyć cienką warstwę, a nie będziesz czuła dyskomfortu. Pamiętaj by wybrać krem na dzień i na noc z tej samej serii, ponieważ zawarte w nich składniki będą się uzupełniały. Warto również systematycznie stosować maseczki do twarzy – raz lub dwa razy w tygodniu. Można ją również zastosować zamiast kremu na noc. Dzięki maseczce twoja twarz będzie wypoczęta i jaśniejsza.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…