stopyKażda pani w dojrzałym wieku powinna dbać o skórę wokół oczu. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i to na niej widać najbardziej oznaki starzenia się. By opóźnić ich pogłębianie się, wklepuj pod oczy krem ujędrniający. Pomogą również żelowe kompresy, oraz okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV, które chronią oczy przed słońcem i mrużeniem powiek, a sprzyja to powstawaniem zmarszczek.

Na obrzęki i pieczenie oczu pomoże kojący kompres, który możesz przygotować sama w domu. Płatki kosmetyczne nasącz letnią esencją z herbaty i połóż na 15 minut na zamknięte oczy. W walce ze zmarszczkami pomogą ci skoncentrowane kosmetyki takie jak serum. Mają one przyjemną lekką konsystencję, która da twojej skórze niebywały zastrzyk energii, ponieważ serum zawiera składniki aktywne o wyższym stężeniu niż kremy, wyciągi roślinne, substancje odżywcze, witaminy i minerały, które pomogą skórze lepiej i szybciej się zregenerować. Po zastosowaniu serum twoja skóra będzie lepiej nawilżona, odżywiona, gładsza i jędrniejsza. Serum należy również dobierać odpowiednio do swojego wieku i zapotrzebowania skóry. Codzienną pielęgnację skóry warto wspomagać też od środka zażywając tabletki tzw. nutrikosmetyki.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…