dojrzala2Jeśli twoja cera zalicza się już do cery dojrzałej z racji twojego wieku nie pozwól by słońce skradło jej młody wygląd. Powinnaś wówczas stosować odżywczy krem anti-age z filtrem. Jeśli kremy, które stosowałaś do tej pory nie zawierają filtrów, nie oznacza to tego, że musisz z nich zrezygnować, ważne jest tylko to by dodatkowo nałożyć krem z filtrem.

W kremie, które używasz na dzień powinny znajdować się ceramidy, lipidy, kwas hialuronowy. Uwaga, czym skóra starsza tym szybciej się odnawia, więc zadbaj o to by ją właściwie odżywiać. Strefą gdzie najwcześniej ukazują się zmarszczki, jest bardzo delikatna skóra wokół oczu. Tutaj oprócz kremów przeciwzmarczkowych przeznaczonych pod oczy może dodatkowo chronić skórę nosząc okulary przeciwsłoneczne. W upalne słonecznie dni nie musisz rezygnować z podkładu. Jednak wybieraj ten w płynie, gdy go rozprowadzisz jego cienką warstwę będzie wyglądał naturalnie. Dodatkowo wygładzi skórę i wyrówna jej koloryt, a ty będziesz wyglądała pięknie i młodo. O piękną letnią opaleniznę można już zadbać bardzo wczesną wiosną. Należy, więc stosować suplementy diety, które zawierają beta-karoten. Chronią one skórę i sprawiaj, że szybko nabiera ona złocistego koloru. Jednak łykanie suplementu nie zwalnia nas, że stosowania kremów z filtrem UV.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…