wlosy3By twoja fryzura wyglądała pięknie i zdrowo musisz wydobyć że swoich włosów połysk i intensywność koloru. Pomogą ci w tym specjalne preparaty i proste zabiegi. By kupione przez ciebie preparaty przyniosły oczekiwany efekt musisz wybierać te, które zawierają w swoim składzie kreatynę i ceramidów – to one uzupełniają uszkodzone spoiwo włosa.

A także odpowiedni preparat powinien zawierać proteiny i prowitaminy B5, które wspomagają domykanie otwartych łusek. Ponadto każdej fryzurze możesz przywrócić połysk, stosując maseczki z koktajlem witamin a także płukanki z octem owocowym. Jeśli masz kolor włosów blond to stosuj odpowiednie preparat, które wydobędą z twoich włosów piękny jasny odcień. Może Ci w tym pomóc sok z cytryny, który dodasz do ostatniego płukania włosów. Jeśli masz dużo czasu to o blask swoich włosów możesz zadbać domowymi sposobami. Do odzywki dodaj trochę miodu. Nałóż miksturę na włosy i trzymaj pod przykryciem pół godziny. Uwaga, jeśli farbujesz włosy, to unikaj stosowania szamponów typu 2 w1 oraz tych z linii przeciwłupieżowych, ponieważ ich składniki wiążą się z występującą we włosach kreatyną i wspierają barwniki z otoczki włosa.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…