kosmetyki10W kosmetologii stosuje się bardzo wiele skarbów z morza, na przykład taki bursztyn ma masę cennych właściwości. Ma on takie właściwości, które pozwalają na wzmocnienie i poprawienie ogólnej kondycji naszych włosów. Ekstrakty z bursztynu są, zatem często używane, jako jeden ze składników preparatów do włosów.

Jeśli czasem czujesz, że twoje włosy tracą blask i nie są w formie to użyj mgiełki. Tak samo przyda się ona, jeśli twoje włosy tracą witalność. Po preparaty z bursztynem powinny sięgnąć też osoby z cienkimi i wypadającymi włosami. Ekstrakt z pereł morskich z kolei dodawany jest do kremów i pudrów. Znajdziemy go często w liniach kosmetyków do cery dojrzałej. Jest on bogaty w aminokwasy i białka, które są doskonałymi czynnikami odżywczymi hamują też procesy starzenia skóry. Producenci kosmetyków wykorzystują też często rozświetlające działanie pereł. Białe perły mają też działanie wygładzające i poprawiające jej napięcie. Krem lub serum warto stosować już po 40 roku życia. Jeśli chodzi o rozświetlające, co działanie pereł to właściwość ta jest wykorzystywana w kremach i maseczkach. Wyciągi z nich często też stosuje się do pielęgnacji ciała, szczególnie wtedy, gdy skóra traci jędrność. Mówiąc o skarbach z morza nie sposób nie wspomnieć o algach, ale to materiał na inny artykuł.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…