dlonie-pielegnacjaMówi się, że dłonie są prawdziwą metryką kobiety. Niestety na tej części naszego ciała nie da się nic ukryć za pomocą makijażu. Dlatego o dłonie trzeba starannie i wyjątkowo dbać. Pamiętaj by były one dobrze nawilżone i gładkie. Pomogą ci w tym domowe zabiegi, które zapenią skórze dłoni dobre natłuszczenie i miękkość.

W kosmetykach do rąk szukaj kolagenu, ceramidów i olejków – te składniki nie dopuszczą do przesuszenia skóry oraz wzmocnią jej warstwę ochronną. Raz na tydzień zafundują swoim dłonią peeling, który wygładzi i zmiękczy skórę pobudzając ją do odnowy. Po peelingu wklep w swoje dłonie kojącą i odżywczą maskę np. z dodatkiem parafiny. Jeśli dbasz o swoje dłonie, a ich skóra i tak robi się wiotka, a szorstkość nie znika mimo stosowania kremów. Wówczas musisz sięgnąć po mocniejszy krem, najlepiej z linii anti-age. Serum czy koncentrat dzięki dużym stężeniom składników aktywnych skutecznie pomoże w walce z konkretnymi problemami skóry twoich rąk. A jeśli często twoje dłonie są zaczerwienione i szorstkie kup krem regenerujący z mocznikiem i kompleksem witamin. Pomoże również domowy zabieg taki jak moczenie dłoni w roztworze z soli morskiej. Po takim domowym zabiegu dobrze wytrzyj ręce i wsmaruj w nie dobry odżywczy krem.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…