demakijaz2Jak robić demakijaż wie każda z nas, ale nie każda wykonuje go w sposób prawidłowy. Na codzienny, wieczorny demakijaż warto poświecić nieco więcej czasu. Tylko, jeśli go wykonamy w prawidłowy sposób to zapewni on skórze odnowę nocna i sprawi ze dłużej będziesz wyglądać młodziej i piękniej.

Zaczynamy oczywiście od zmycia cieni z powiek oraz tuszu z rzęs. Przyda się do tego płatek nasączony płynem do demakijażu. Jeśli używasz wodoodpornego tuszu to najlepiej użyć do demakijażu płynu dwufazowego. Kolejny krok to zmycie podkładu i zanieczyszczeń z twarzy i szyi. Przyda się tu popularne mleczko do demakijażu lub płyn micelarny. Na koniec dopiero przetrzyj twarz tonikiem, to posunięcie przywróci jej naturalne Ph. W przypadku cery wrażliwej zalecamy jednak użyć wody termalnej. Dopiero na tak przygotowaną skórę wklepujemy serum a dopiero potem krem. Kosmetyk do demakijażu musi być dobrany do cery. Do cery suchej wybieramy śmietankę kosmetyczną. W przypadku cery wrażliwej wybieramy kosmetyk hipoalergiczny a do tłustej najlepsze będą płyny micelarne. Jeśli jednak wolisz olejek to pamiętaj by zawsze po nim użyć tonika lub wody micelarnej. Niewiele kobiet tak robi, ale idealnie by było rano też zafundować cerze demakijaż. Wystarczy twarz przemyć tonikiem, woda lub płynem micelarnym. W ten sposób pozbędziesz się nadmiaru sebum i zanieczyszczeń.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…