To, że czujesz się bardzo dobrze nie zwalnia cię z obowiązku kontrolowania stanu swego zdrowia. Tylko dzięki temu będziesz mogła spać spokojnie a w razie jakiś problemów wczesne wykrycie daje większe szanse na całkowity i szybki powrót do zdrowia.

depilacjaNowością w zabiegach depilacji jest opracowana nowa formuła depilatora Silk-epil 7 Wet&Dry od marki Braun.

intymna-opryszczkaMożna ją poznać po pojawiających się w miejscach intymnych pęcherzykach które znikają i pojawiają się co jakiś czas. Często też zamieniają się w ranki i wyglądają jak zimno na ustach.

lekaz-hemoroidyHemoroidy zwane też są żylakami odbytu, do ich objawów zaliczmy ból i krwawienie podczas wypróżniania. Powstają one w skutek podwyższonego ciśnienia w okolicy odbytu.

klimakteriumWiele kobiet myli menopauzę z klimakterium. Ta pierwsza oznacza ostatnia miesiączkę w życiu kobiety i ma to miejsce zwykle między 45 a 55 rokiem życia.

szyjka-macicyTo tak naprawdę nic trudnego wystarczą regularne badania i cytologia. Szyjka macicy to bardzo ważny element układu płciowego kobiety. Chroni ona macicę, jajniki jajowody przed zakażeniami.

problemy-intymneCzasem zdarza się, że kobieta przestaje odczuwać przyjemność z seksu, może mieć to miejsce na przykład po urodzeniu dziecka. Ale jest możliwe naprawienie tego stanu za pomocą zabiegu, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i od razu widać jego efekt. Inny wyjściem jest wykonanie plastyki pochwy.

menopauzaNie ważne jak mocno będziesz chciała i co będziesz robiła to nie zatrzymasz czasu. Menopauza to naturalna faza w życiu każdej z nas. Większość kobiet na naszym kontynencie przechodzi ją między 48 a 51 rokiem życia. W tym okresie dochodzi do zmian w wygładzie oraz w zachowaniu kobiet.

rakJak dotąd nie wykryto jeszcze czynnika, który powoduje raka szyjki macicy. Wiadomo jednak, że tak jak z innymi nowotworami, sprzyja mu kontakt z substancjami rakotwórczymi i promieniowanie jonizujące. Wiadomo również to, że im więcej kobiet w rodzinie chorowało na raka tym jest większe zagrożenie.

nieplodnoscW obecnych czasach niemal, co piąta para ma problemy z zajściem w ciążę. Ale medycyna nie śpi i potrafi im coraz bardziej pomóc. Dostępne są w naszym kraju metody, o których można było jakiś czas temu tylko pomarzyć. Dla wielu osób jest to dramat, kiedyś musieli oni radzić sobie z tymi sami, dziś jest już inaczej. O niepłodności można mówić wtedy, gdy Inie dochodzi do zajścia w ciąże przez rok regularnego współżycia.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…