lekaz-hemoroidyHemoroidy zwane też są żylakami odbytu, do ich objawów zaliczmy ból i krwawienie podczas wypróżniania. Powstają one w skutek podwyższonego ciśnienia w okolicy odbytu.

Jednak są czynniki które im sprzyjają takie jak: siedzący tryb życia, nadwaga, częste zaparcia lub biegunki. Istnieje wiele domowych sposobów pomagających załagodzić tą dolegliwość.Warto jednak zasięgnąć porady lekarza przed przystąpieniem do samo ? leczenia. Nasiadówki zwane inaczej kąpielami nasiadowymi, maja działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, przynoszą szybką ulgę. Po zabiegu warto dokładnie wysuszyć skórę i posmarować maścią z kasztanowca. Pierwszy sposobem na takie kąpiele to wlanie do miski pół litra ciepłej wody i dodać 8 kropel wyciągu z drzewa herbacianego. Usiąść w misce na 10 min, zabieg stosować min 2 razy dziennie. Inny sposób to wyciąg z kory dębowej. Zagotować w garnku garść kory w litrze wody. Zagotować i trzymać na małym ogniu około 15 minut. Gdy ostygnie przelać do miski i stosować jak kąpiel opisaną poprzednio.Przydatne też są łagodzące opatrunki które natłuszczają skórę i zmieszają ból i pieczenie. Najłatwiej kawałek waty nasączyć oliwą z oliwek lub innym olejem i włożyć między pośladki przed pójściem spać. Przydatna jest też maść z głogu i kasztanowca. Ulgę mogą też przynieść napary do picia p z liści winorośli lub ziela gryki. Dwie łyżeczki zalać szklanką wrzątku i parzyć. 

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…