menopauzaNie ważne jak mocno będziesz chciała i co będziesz robiła to nie zatrzymasz czasu. Menopauza to naturalna faza w życiu każdej z nas. Większość kobiet na naszym kontynencie przechodzi ją między 48 a 51 rokiem życia. W tym okresie dochodzi do zmian w wygładzie oraz w zachowaniu kobiet.

Niektóre z nich kobiet można zahamować sama. Tu bardzo dużo zależy od świadomości kobiet i ich gotowości do zmian. Po pierwsze trzeba bycz tym okresie pozytywnie nastawioną. Pomyśl ile jeszcze przed tobą, nie wolno się poddawać i zamartwiać. Najgorzej, jeśli pozwolisz wpędzić się w kompleksy. Odpowiedni relaks wpływa pozytywni na nasz wygląd, rób to, co sprawia ci przyjemność, znajdź sobie nowa pasję lub hobby. Pamiętaj też, że w tym okresie z powodu, z2olnionego metabolizmu jesteś szczególnie mocno narażona na tycie. Zastanów się nad swoim jadłospisem, jeśli masz z tym problemy udaj się do dietetyka. Ważny jest też ruch, poprawi on nie tylko twoje zdrowie, ale doda też blasku twemu wyglądowi i pomoże zachować odpowiednią sylwetkę. W tym okresie wiele kobiet uskarża się na suchą skórę, zadbaj o odpowiedni kosmetyki, które są wskazane dla kobiet w tym okresie. Zregenerują one skórę i pomogą zachować jej odpowiedni wygląd.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…