Lato to czas opalania, ale promienie słoneczne padające na skórę niszczą ją. Skóra staje się mniej elastyczna, przesuszona a po pewnym czasie przybywa im zmarszczek. Lato to ciężki okres dla niej, szczególnie oddziaływają na nią promienie UV.

Lato lubię między innymi, dlatego że można chodzić boso po trawie czy piasku. Ale warto mieć w takiej sytuacji zadbane stopy by się po prostu nie wstydzić. Chodzenie boso jest doskonałym ćwiczeniem dla mięśni, podczas tej czynności masowane są też stopy.

543456Jeśli chcemy poprawić gładkość naszej skóry to nie ma nic prostszego jak masaż. W pewnym wieku nasza skóra robi się bardziej wiotka i mniej elastyczna.

domowe-SPAŻeby poczuć się lepiej wcale nie trzeba jechać do SPA, można je sobie urządzić w domu. Szybko i sprawnie wykonasz domowy peeling czy kąpiel aromatyczną.

przyprawyJeśli wróciłaś zziębnięta, to zafunduj sobie ciepłą rozgrzewającą kąpiel z garścią cynamonowo-pomarańczowej soli. Taki dodatek przypraw w kosmetykach sprawi, że pielęgnacja ciała staje się przyjemnością.

szwedzki-masazMasaż grecki wywodzi się ze starożytności, bierze swe początki doświadczeń Rzymian i Greków. Jednak jego dzisiejsza wersja została opracowana przez szwedzkich lekarzy. W tym konkretnie rodzaju aktywność masażysty nie ogranicza się jedynie do uciskania.

nawilrzenieWiele zielonych roślin ma właściwości nawilżające, warto, zatem wiedzieć, których z nich i w jakich okolicznościach używać. W czołówce takich roślin znajduje się na pewno aloes. Ma on bogaty skład i szerokie spektrum działania, dlatego jest on chętnie stosowany w wielu kosmetykach.

przebarwieniaNawet jeśli bardzo dobrze dbamy o swoje ciało to mogą na nim pojawić się plamki. Stu procentowego zabezpieczenie nie da nam żaden kosmyk. Rozjaśnienie powstałych zmian jest jak najbardziej możliwe, choć nieraz an efekty przyjdzie nam dość długo czekać. Są też takie osoby, które mają skłonność do przebarwień, u nich walka będzie dużo bardziej cięższa.

gladka-skora-latemKażda z kobiet ma inną grubość skóry i różną wrażliwość na ból, dlatego warto dopasować zabieg depilacji dla siebie. Każdą metodę warto zastosować kilka dni przed wyjściem na plażę, ponieważ może się ona okazać nieskuteczna lub wywołać podrażnienie przez słońce. Złota zasada depilacji to porządny peeling dzień przed.

skoraJeśli masz cerę mieszaną, tłustą lub trądzikową, możesz przygotować sobie oczyszczającą parówkę na twarz z suszonego rumianku. Ale jako kurację odświeżającą możesz ją zastosować również, jeśli twoja cera jest normalna lub sucha. Do naczynia wsyp 3 łyżki suszonego rumianku i zalej ½ litra wrzątku i odczekaj 3 minuty, aż napar lekko naciągnie.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…