Kobiety w saunieCzy myślicie ze te produkty mogą pomóc w pielęgnacji ciała? Tak, kawa ma na przykład działanie ujędrniające i odmładzające. Ekstrakt z niej jest bogaty w fitosterole i kwas linolowy. Nie bez znaczenia jest też kofeina, która poprawia krążenie. Tym samym toksyny są znacznie sprawniej usuwane, eliminuje się też nadmiar wody z komórek. Skóra już po krótkim czasie podczas stosowania kosmetyków z wyciągiem z kawy staje się jędrniejsza.

Krem z dodatkiem kawy będzie bardzo dobry dla osób z przesuszająca się i tracącą elastyczność skórą. Kawa wzmacnia też płaszcz lipidowy chroniąc nas przed działaniem czynników ze środowiska zewnętrznego. Balsam z kawą zapewni gładkość i ochronę. Kofeina pomoże pozbyć się tkanki tłuszczowej, szukaj jej w kosmetykach do pilingu oraz w żelach myjących. Jeśli chodzi o kakao to masło kakaowe dba o odpowiednie nawilżenie skóry, zapobiegając utracie wilgoci. Kosmetyki z kakaowcem wskazane są przy skórze delikatnej, bo nie ma w nich substancji powodujących podrażnienia. Krem z nim poprawi koloryt skóry. Tak samo herbata jest pełna substancji, które są cenne dla urody. Znajdują się w niej polifenole, witaminy, minerały oraz olejki eteryczne. Dlatego też wyciąg z niej znajdziemy w Weilu kosmetykach a przede wszystkim w kremach, które mają chronić skore przed działaniem wolnych rodników.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…