543456Jeśli chcemy poprawić gładkość naszej skóry to nie ma nic prostszego jak masaż. W pewnym wieku nasza skóra robi się bardziej wiotka i mniej elastyczna.

Stan też można poprawić za pomocą masażu który poprawi krążenie i drenaż limfatyczny. Aby tego dokonać to musimy tylko dysponować odpowiednią ilością wolnego czasu. Masaż najlepiej robić po kąpieli lub po prysznicu podczas którego możemy raz korzystać z ciepłej wody a raz z zimnej. W ten sposób pobudzimy odpowiednio krążenie krwi. Aby masaż przyniósł lepsze efekty to warto zastosować szorstką myjkę z trawy morskiej lub specjalną rękawice. Najlepiej się pochylić i przesuwać masującą dłoń od kostek do ud a następnie pachwin. Jeśli mamy problem z celulitem to warto na rękawce nałożyć jakiś preparat do walki nim. Jeśli natomiast mamy problemy z pękającymi naczynkami to należy unikać preparatów które zwierają kofeinę. Preparaty takie swym działaniem spowodują że po zabiegu nasze popękane naczynia będą jeszcze bardziej widoczne. Warto też skórę na udach i pośladkach uciskać w Tm celu dłoń formujemy w pięść. Warto też chwycić fałd skóry i uciskać palcami. Czynność tę powtarzamy kilkukrotnie, a gdy skóra będzie już zaczerwieniona to wklepujemy preparat antycelulitowy w to miejsce. Masaż taki często jest męczący. Można też samemu przygotować kosmetyk bez konieczności zakupu. Najlepszy jest olejek migdałowy który idealnie współgra z liśćmi bluszczu. Przed wymieszaniem liście musimy zaparzyć. Można po zaparzeniu je zmiksować i dodać wraz z resztą wywaru i olejkiem migdałowym,. Powstała papkę trzymamy na skórze około pół godziny. Po tym czasie należy wziąć kąpiel i osuszyć skórę a następnie wetrzeć w nią olejek migdałowy. Pamiętajmy by masaże wesprzeć także odpowiednią dieta niskotłuszczową. Ma ona silne działanie wspomagające pozbywanie się celulitu. Warto też unkać kawy i mocnej herbaty. Pamiętajmy że kosmetyki antycelulitowe nie spalą tłuszczu jednak wspomogą ten proces. Warto wspomnieć że problem ten dotka także bardzo młode szczupłe i wysportowane dziewczyny. Więc nie jest on związany z otyłością czy też brakiem sportu. Dlatego masaże i różnego rodzaju uciskanie skóry poprawi krążenie a przez to ograniczy celulit na naszej skórze. Pamiętajmy że najlepszym rozwiązaniem jest dobra dieta plus masaże plus ruch. Wystarczy spacer nie musi być bieganie czy jazda na rowerze. 

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…