oczyCienie pod oczami, czyli ciemniejsze obwódki sprawiają, że nasza twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Głównie problem ten wynika ze zmęczenia, braku odpowiedniej ilości snu, niewłaściwej pielęgnacji tych miejsc, ale może to być również problem genetyczny. Pomoc mogą przynieść kremy nawilżające z kofeiną czy ekstraktami roślinnymi, które ukoją i poprawią krążenie limfy i krwi.

Ciemniejsze cienie pod oczami to często problemy osób, które mają wyjątkowo cienką skórę pod oczami. W takim przypadku pomogą kosmetyki wspomagające syntezę kolagenu, z retinolem oraz witaminą C, która ma właściwości rozświetlające. Jeśli miałaś męczący dzień lub nie dospałaś czy zarwałaś noc sięgnij po maseczkę z drobinkami złota - pomoże ona rozświetlić twoje oko, lub zastosuj na zimno maski żelowe. Pomoc przyniosą również chłodzące sztyfty np. z aloesem. Nakładając je na skórę pod oczami wykonuj przy tym delikatny masaż. Dobrym i szybkim domowym sposobem na zmęczone oczy jest przykładanie schłodzonych, metalowych łyżek – 4 metalowe łyżki włóż do szklanki z lodem. Po schodzeniu umieść dwie łyżki na powieki i dwie łyżki pod oczami. Zmieniaj je, gdy staną się ciepłe i znowu zanurzaj w wodzie. Taki okład zwęża naczynia krwionośne, co pozwala usunąć zaczerwienienia i obrzęki wokół oczu.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…