Lato lubię między innymi, dlatego że można chodzić boso po trawie czy piasku. Ale warto mieć w takiej sytuacji zadbane stopy by się po prostu nie wstydzić. Chodzenie boso jest doskonałym ćwiczeniem dla mięśni, podczas tej czynności masowane są też stopy.

Stopy lubią się pocić nawet w sandałkach czy klapkach, skóra ma tam po prostu dużo gruczołów potowych a mało łojowych. Te drugie chronią nasze stopy przed wysuszaniem. Dlatego tez pocąc się skóra na stopach dość łatwo się przesusza, suchy naskórek szybko narasta i twardnieje. Kolejny etap to tworzenie się pęknięć, które mogą być głębokie Az do samej skóry. W zaawansowanym stadium może nawet pojawiać się ból przy chodzeniu. Lato to także okres, podczas którego mamy duże ryzyko załapania grzybicy, dzieje się tak, ponieważ spocona skóra ulega maceracji. Dzieje się tak miedzy pacami gdzie wnikają grzyby. Zatem zanim nadejdą cieplejsze dni zadbajmy o swe stopy. Zacznij od zafundowani im ciepłej kąpieli z użyciem garści soli kosmetycznej, bardzo dobra będzie pa pochodząca z Morza Martwego, bo jest wyjątkowo bogata w minerały. Odżywią i nawilża one odpowiednio skórę. Kąpiel zmiękczy naskórek, dzięki czemu sprawniej go usuniesz. Słona woda di zła tez odświeżająco i pomaga w walce z obrzękami. Usuń naskórek z piet i paluchów, niezastąpiona będzie tu tara.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…