Lato to czas opalania, ale promienie słoneczne padające na skórę niszczą ją. Skóra staje się mniej elastyczna, przesuszona a po pewnym czasie przybywa im zmarszczek. Lato to ciężki okres dla niej, szczególnie oddziaływają na nią promienie UV.

Uszkadzają one barierę hydrolipidową, co ułatwia ucieczkę wody z naskórka. Promienie słoneczne niszczą tez spoiwo między komórkowe, co prowadzi do uszkodzeń włókien kolagenowych.Wszystko to powoduje, że skóra staje się wiotka i mało elastyczna, powstają na niej zmarszczki, które robią się coraz bardziej widoczne. Dlatego właśnie bardzo ważna jest intensywna regeneracja, która trzeba przeprowadzić po powrocie z wakacji. Musisz pobudzić odnowę skóry i wzmocni jej płaszcz ochronny. Opalenizny i tak nie zatrzymasz na wieki wiec nie stroń od pilingu, wybierz ten pod prysznic o łagodnym działaniu, uważaj na gruboziarnisty, bo jest spora szansa, że podrażni os skórę. Jeśli zobaczysz że ciało nabiera szarego koloru i naskórek się nadmiernie łuszczy to pora na mocniejszy kosmetyk. Ważne by miał on w swym składzie substancje nawilżające. Do twarzy i innych delikatnych partii ciała użyj pilingu enzymatycznego. Albo drobnoziarnistego. Staraj się w tym okresie unikać kosmetyków do mycia twarzy, które zawierają mydło. Wybierz takie, które delikatnie myją i zostawiają na skórze ochronny, cieniutki film.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…