pielegnacjaGdy masz problem z pękającymi piętami możesz sobie pomóc stosując jedną z naszych porad. Po pierwsze możesz zrobić odwar ziołowy. Polega ona na zmieszaniu w równych proporcjach suszone ziele kozieradki, żywokostu i krwawnika. Tak sporządzoną mieszankę wsyp do garnka i zalej dwoma litrami wody. Tak przyrządzoną mieszankę gotuj przez półgodziny.

Gdy odwar wystygnie wymocz w nim nogi, a następnie dobrze osusz. Taki domowy zabieg nawilża stopy i przyspiesza gojenie pękniętego już naskórka. Taki zabieg należy powtarzać raz dziennie. Kolejnym sposobem na ukojenie pękających pięt jest kąpiel w soli bocheńskiej zwanej inaczej solą jodowo-borową. Do miski z gorącą wodą wsyp trzy łyżki soli, którą wcześniej możesz nabyć w aptece lub sklepie zielarskim. W tak przygotowanej kąpieli wodnej mocz stopy ok. 20 minut. Taka kąpiel działa antyseptycznie i odświeżająco. Powtarzamy ją, co drugi dzień. Na pękające pięty pomoże również peeling cukrowy. Przygotuj go zwieszając trzy łyżki oliwy z oliwek z trzema łyżkami cukru. Tak przygotowany peeling wcieraj w stopy przez kilka minut, następnie spłucz stopy ciepłą wodą. Taki peeling powinno się powtarzać codziennie. Na problem z piętami pomoże również krem do stóp z witaminą A.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…