opaleniznaPrzed wyjściem na słońce musisz się dobrze przygotować. Pierwsze poczynania należy poczynić już tydzień przed zaplanowanym urlopem zaczynając od łykania tabletek z beta-karotenem, który zmniejszy ryzyko oparzeń. Ponadto gromadzi się w naskórku, dzięki czemu będziesz się szybciej opalać.

Można również stosować olejki z beta-karotenem lub preparaty przyśpieszające opalanie. Podczas opalania szczególnie chroń twarz. Pamiętaj o tym, że nawet codzienny krem lub podkład do twarzy powinien zawierać filtry UV, co najmniej SPF 15. A jeśli chcesz wystawiać buzię do słońca niezbędny będzie krem z większym filtrem UV. Szczególnie gdy masz jasną karnację. Przed wyjazdem na urlop zrób peeling całego ciała. A przed wystawieniem go na słońce posmaruj go 20 minut wcześniej równomiernie ochronnym preparatem. Pierwszego dnia plażowania nałóż krem z dużym filtrem UV by systematycznie przyzwyczaić skórę do słońca. Po kilku dniach, gdy twoja skóra wytworzy naturalny barwnik zwany melaniną, możesz zastosować krem z niższym filtrem. Pamiętaj by po opalaniu zastosować intensywnie regenerujący balsam. Ważne jest to by przywrócić swojej zmęczonej skórze słońcem odpowiednie nawilżenie, oraz złagodzić ewentualne uczucie ściągnięcia, pieczenia i zaczerwienienia. Ponadto taki szybki zabieg przedłuży trwałość opalenizny.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…