img005Jest wiele czynników, które niekorzystnie wpływają na wygląd i ból twoich stóp. Przede wszystkim to źle dobrane buty, skarpetki czy rajstopy. Z małymi problemami możemy poradzić sobie sami. Natomiast z większymi najlepiej pójść do specjalisty. Jeśli masz problem z pękającymi pietami tzn. skóra na nich jest wysuszona, powstają pęknięcia wyglądające jak szczeliny.

Nie panikuj możesz pomóc sobie sama przygotowując przez 2-4 tygodnie kąpiel z ciepłej wody i soli lub siemienia lnianego (tutaj będą potrzebne dwie garście siemienia zalane 2 l wrzątku i czekamy, aż wytworzy się śluz). Po kąpieli chory naskórek ścieramy specjalna tarka do stóp. Osuszamy pięty i wklepujemy w nie krem lub maść z witaminą A lub mocznikiem. Jeśli natomiast zmagasz się z kurzajkami, którymi tak naprawdę można zarazić się wszędzie, ponieważ jest to nic innego jak wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Młode, małe kurzajki wyleczysz sama preparatami nabytymi w aptece bez recepty. Jeśli są on już duże i dojrzałe należałoby zgłosić się do specjalisty, który zastosuje metodę zamrażania. Kolejnym problemem twoich stóp mogą być odciski, nagniotki, które przy nacisku bolą. Twarde nagniotki tworzą się najczęściej nad częściami kostnymi palców nóg, miękkie zaś pomiędzy palcami. Powstają one głownie na skutek źle dobranego obuwia. Na tę dolegliwość pomogą preparaty z apteki.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…