dekolt01O dekolt każda kobieta powinna specjalnie dbać, ponieważ jest to metryka każdej pani. Powinnaś codziennie odżywiać i nawilżać tą część ciała. Wieczorem koniecznie zmyj dekolt płynem micelarnym lub mleczkiem do twarzy, a następnie wklep w niego krem.

Preparaty powinny mieć lekką konsystencję i bogaty skład w substancję odżywcze i nawilżające. Jednym z objawów złej pielęgnacji skóry dekoltu jest jej wiotkość i pojawienie się zmarszczek. Wiadomo, że nie zatrzymamy biegu czasu, ale możemy zadbać o to by owe zmarszczki pojawiły się jak najpóźniej. Dobrym lekarstwem na takie objawy będzie stosowanie peelingu enzymatycznego. Złuszczenie stymuluje naskórek do odnowy, rozjaśnia go, wygładza skórę oraz ułatwia wnikanie aktywnych składników z kom styków. Po zabiegu posmaruj dekolt grubszą warstwą kremu najlepiej z olejkiem alarganowym i ceramidami. Przynajmniej dwa razy do roku zafunduj swojemu dekoltowi kurację, która w widoczny sposób wzmocni twoją skórę. Pomoże ci w tym odmładzające serum. Stosuj je pod krem przez ok. miesiąc. Warto również na swój dekolt kłaść maski. Wszystko po to by twój dekolt był jak najdłużej młody. Pamiętaj o tym, by podczas opalania chronić tę część ciała przed promieniami słonecznymi. Skóra na dekolcie jest bardzo wrażliwa i jako pierwsza ulega poparzeniu.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…