skoraJeśli masz cerę mieszaną, tłustą lub trądzikową, możesz przygotować sobie oczyszczającą parówkę na twarz z suszonego rumianku. Ale jako kurację odświeżającą możesz ją zastosować również, jeśli twoja cera jest normalna lub sucha. Do naczynia wsyp 3 łyżki suszonego rumianku i zalej ½ litra wrzątku i odczekaj 3 minuty, aż napar lekko naciągnie.

Następnie przelej gorący płyn z ziołami do miski, pochyl się nad nią i nakryj głowę ręcznikiem, tak by para nie uciekała na boki. Wytrzymaj tak ok. 3-5 minut, a następnie osusz twarz. By ukoić soje zmęczone, spuchnięte nogi możesz przygotować swoim stopom odświeżającą kąpiel z suszonej lub świeżej mięty. Ma ona działanie antybakteryjne, chłodzące, odświeżające i dezynfekujące. Świetnie sprawdza się przy nadmiernej potliwości stóp. Taką kąpiel przyrządzić z garści suszonej lub świeżej mięty. Roślinę wrzuć do garnka i zalej litrem wrzącej wody poczekaj, aż napar naciągnie. Odcedź płyn i wlej do miski z wodą. Do naparu możesz dodać plater cytryny. Następnie zamocz stopy w naparze i pozostaw ok. 10 minut. Potem dokładnie osusz stopy. Dla swoich włosów również możesz przygotować napar z pokrzywy, który ma właściwości wzmacniające i oczyszczające, reguluje pracę gruczołów łojowych. Do garnka ze wrzątkiem (1 litr) wrzuć trzy torebki suszonych liści pokrzywy. Po 20 minutach przecedź płyn i płucz nim włosy.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…