gladka-skora-latemKażda z kobiet ma inną grubość skóry i różną wrażliwość na ból, dlatego warto dopasować zabieg depilacji dla siebie. Każdą metodę warto zastosować kilka dni przed wyjściem na plażę, ponieważ może się ona okazać nieskuteczna lub wywołać podrażnienie przez słońce. Złota zasada depilacji to porządny peeling dzień przed.

Spokój z depilacją przez cały urlop osiągniesz na pewno dzięki depilacji woskiem twardym wykonanym w zakładzie kosmetycznym. Dzięki tej metodzie twoja skóra będzie gładka, co najmniej przez 3-4 tygodnie. Wosk twardy nakłada się na skórę jak pastę i zdziera po zastygnięciu. Jest on dużo skuteczniejszy niż wosk miękki. Usuwa włoski, które mają nawet 1 mm długości. Zabieg jest dużo mniej bolesny niż woskiem miękkim, a dodatkowo za jednym razem usuwa wszystkie niepotrzebne włoski. Ponadto ta metoda nie tylko depiluję, ale także pielęgnuję skórę. Polecana jest nawet paniom ze skórą wrażliwą. Włoski można również usunąć za pomocą kremów i żeli do depilacji. Kosmetyki te działają ekspresowo jednak nie przynoszą tak długotrwałego efektu jak depilacja woskiem twardym. Również pielęgnują skórę, a dodatkową ich zaletą jest niska cena. Szybkim rozwiązaniem w walce z owłosieniem jest tradycyjna maszynka do golenia. Pamiętaj, że nigdy nie depiluje się suchej skóry. W ten sposób możesz ją tylko podrażnić i skaleczyć się.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…