przebarwieniaNawet jeśli bardzo dobrze dbamy o swoje ciało to mogą na nim pojawić się plamki. Stu procentowego zabezpieczenie nie da nam żaden kosmyk. Rozjaśnienie powstałych zmian jest jak najbardziej możliwe, choć nieraz an efekty przyjdzie nam dość długo czekać. Są też takie osoby, które mają skłonność do przebarwień, u nich walka będzie dużo bardziej cięższa.

Raz powstałe przebarwienia mają skłonność do powracania w tym samym miejscu. Brązowe plamy na skórze to objaw hiperpigmentacji, zaburzenia wytwarzania melaniny i jej nierównomiernego rozmieszczenia w skórze. Często pojawiają się, jako małe plamki przypominające pieprzyki by po czasie rozrosnąć się. Jest kilka przyczyn, hiperpigmentacji. Jednym z najczęstszych przyczyn jest wystawianie ciała na niszczące działanie promieni UV. Ale przebarwienia mogą także pojawić się z przyczyn hormonalnych np. na skutek używania pigułek antykoncepcyjnych. Winne powstawania plam mogą też być kosmetyki uwrażliwiające nasza skórę na działanie promieni UV, tak samo może być w przypadku niektórych leków. Antybiotyki na przykład mogą mieć działanie fotouczulające. W terapii rozjaśniającej skórę najważniejszy jest krem z odpowiednim filtrem UVA i UVB. Kosmetyk ten trzeba używać cały rok, nawet jak słońce Ne świeci za mocno to promieniowanie i tak dociera do naszej skóry.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…