nawilrzenieWiele zielonych roślin ma właściwości nawilżające, warto, zatem wiedzieć, których z nich i w jakich okolicznościach używać. W czołówce takich roślin znajduje się na pewno aloes. Ma on bogaty skład i szerokie spektrum działania, dlatego jest on chętnie stosowany w wielu kosmetykach.

Aloes ma przede wszystkim działanie kojące podrażnienia, regeneruje skórę wpływając na nie też na poziome komórkowym. Jeśli masz skórę podatną na podrażnienia to używaj łagodny żela aloesowy. Kosmetyki z tą rośliną są wskazane też osobom z cerą dojrzałą. Aloes jest też używany w kremach do rąk, nie tylko doskonale on nawilży, ale tez zlikwiduje podrażnienia. Kolejną zieloną rośliną dającą nawilżenie jest ogórek. Maja one w sobie bardzo dużo wody, tym samym doskonale nawilżają. Zawarta w nich witamina C działa przeciwutleniająco, zwalcza wolne rodniki i bierze udział przy produkcji kolagenu. Ogórek pomaga też rozjaśnić drobne przebarwienia. Dlatego jeśli po lecie zostały ci na twarzy plamki to przyłóż na nie plastry ogórka. Sposób ten może tez rozjaśnić piegi. Ogórek ma w swym skaldzie też minerały, które działają bakteriobójczo. Poprawiają stan skóry szczególnie tej przetłuszczającej się. W upalne dni orzeźwienie przyniesie tonik ogórkowy.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Inhalator philips https://respimed.pl/inhalator-philips-respironics-innospire-elegance.html Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…