szwedzki-masazMasaż grecki wywodzi się ze starożytności, bierze swe początki doświadczeń Rzymian i Greków. Jednak jego dzisiejsza wersja została opracowana przez szwedzkich lekarzy. W tym konkretnie rodzaju aktywność masażysty nie ogranicza się jedynie do uciskania.

Okazuje się ze każdy masażysta ma swój indywidualny styl, w którym można wykorzystywać takie techniki jak głaskanie, pocieranie, wałkowanie a nawet oklepywanie i inne podobne techniki. Masaż ten jest bardzo uniwersalny, dzięki temu i skuteczności jest on bardzo popularny. Masaż szwedzki pozwala przede wszystkim pozbyć się napięcia mięśniowego, poprawia się krążenie krwi oraz zmniejszają bóle w stawach. Masaż ten sprawdza się też doskonale, jako technika korygująca wady postawy. Pozwala on odprężyć się i nastawić pozytywnie do życia. Wszystko zaczyna się od natarcia ciała oliwą, szczególna uwagę w tym poświęca się plecom i ramionom. Dopiero potem można głaskać by powoli przechodzić do coraz mocniejszego masażu. Masaż ten można łączyć z elementami aromaterapii. W tym celu wystarczy używaną oliwkę połączyć z odpowiednimi roślinami. Masażu tego nie powinno się wykorzystywać przy przeziębieniu oraz u chorych na takie schorzenia jak: nadciśnienie, żółtaczka, zakrzepica oraz nowotwory. Nie powinien on też być przeprowadzany u kobiet w ciąży.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…