Ręce musimy myć za każdym razem po wyjściu z toalety, po kontakcie ze zwierzęciem, przed jedzeniem, po kontakcie z innymi osobami, gdy podejrzewamy ze mogą być chore. Warto jest je myc też po kichaniu i kasłaniu.

Koronarografię nazywa się też angiokardiografią lub cewnikowaniem serca. Jest to badanie diagnostyczne, ale są takie sytuację, gdy podczas jego wykonywanie robi się angioplastyjkę.

Jeśli zdarza ci się popuszczać mocz podczas kaszlu czy kichani to znak że należy ćwiczyć mięśnie dna miednicy tzw. mięśnie Kegla.

dziecko5Noworodki oraz młodsze niemowlęta muszą jeść także w nocy.

pizama-zdrowieWybór piżamy do spania nie wydaje się problemem dla osób które usypiają szybko i śpią głęboko.

634646Obecne lato będzie bardzo obfite w komary, ostrzegają specjaliści.

zawalOd razu na początku wspomnę, że zawał może wystąpić nawet u osoby, która wcześniej nie miała żadnych niepokojących objawów.

problemy-z-jelitamiJelita zazwyczaj pracują coraz gorzej wraz z wiekiem. Każdy, kto ma problemy z wzdęciami to wie, jakie jest to męczące i krępujące. Gazy gromadzące się w jamie brzusznej mogą zwiększyć jej obwód o nawet 5cm.

wzmacniamyNastał ten czas, gdy atakują nas olbrzymie ilości mikrobów. Szczególnie teraz, gdy zima cały czas raczy nas wilgotną, wietrzną jesienna pogodą.

paleczkaGroźna bakteria spowodowała zachorowanie około 3 tysięcy osób w Niemczech, są tez pierwsze przypadki zachorowania w Polsce.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…