Jeśli zdarza ci się popuszczać mocz podczas kaszlu czy kichani to znak że należy ćwiczyć mięśnie dna miednicy tzw. mięśnie Kegla.

dziecko5Noworodki oraz młodsze niemowlęta muszą jeść także w nocy.

pizama-zdrowieWybór piżamy do spania nie wydaje się problemem dla osób które usypiają szybko i śpią głęboko.

634646Obecne lato będzie bardzo obfite w komary, ostrzegają specjaliści.

zawalOd razu na początku wspomnę, że zawał może wystąpić nawet u osoby, która wcześniej nie miała żadnych niepokojących objawów.

problemy-z-jelitamiJelita zazwyczaj pracują coraz gorzej wraz z wiekiem. Każdy, kto ma problemy z wzdęciami to wie, jakie jest to męczące i krępujące. Gazy gromadzące się w jamie brzusznej mogą zwiększyć jej obwód o nawet 5cm.

wzmacniamyNastał ten czas, gdy atakują nas olbrzymie ilości mikrobów. Szczególnie teraz, gdy zima cały czas raczy nas wilgotną, wietrzną jesienna pogodą.

paleczkaGroźna bakteria spowodowała zachorowanie około 3 tysięcy osób w Niemczech, są tez pierwsze przypadki zachorowania w Polsce.

staw-kolanowyW kolanie znajduje się staw, który jest jednym z najbardziej obciążanych stawów w naszym ciele. Czasem jego niedomaganie jest skutkiem nieleczonych urazów więzadeł i łąkotki.

leki-bez-recJest coraz więcej leków bez recepty i to zarówno w aptekach AK i chociażby na stacjach tankowania. Warto, zatem dowiedzieć się, czego unikać. Uważaj na substancje o nazwie pseudoefedryna.

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…