mmBrzuszek czy to u kobiet czy też u mężczyzn wyraźnie prowadzić może do wielu groźnych chorób a w konsekwencji do skrócenia życia. W artykule tym przedstawimy kilka produktów, które ci w tym pomogą. O tym czy musisz zgubić kilka centymetrów w pasie może powiedzieć ci jego obwód. Otóż jełki masz więcej jak 80cm ( w przypadku kobiet) lub więcej jak 90 w przypadku mężczyzn to jak najbardziej dieta jest dla ciebie.

Lubisz Chili? Jeśli tak to masz szczęście, otóż te ostre papryczki dodane do posiłku przyśpieszają o 20% spalanie kalorii. Wszystko dzięki kapsaicynie, która się w nichznjaduje. Stymuluje ona powstawanie ciepła w naszym organizmie tym samym podkręca nasz metabolizm, co powoduje spalanie energii. Udowodniono też, że te papryczki zmniejszają apetyt na słodkie i tłuste. W diecie postaw też na grejpfruty, oprócz tego, że mają one w swym składzie dużo witamin i minerałów to maja też właściwości odchudzające. Usprawniają spalanie tłuszczu, przemianę materii, prace jelit pomagają też usunąć toksyny. Ma on też niski indeks glikemiczny, bo po jego zjedzeniu cukier jest stopniowo uwalniany, co zapobiega napadom głodu. Pij też zieloną herbatę, systematyczne i długotrwałe picie tego napoju przyczyni się w sporym stopniu an zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Nie stron też od karczochów, które poprawiają prace układu pokarmowego i stymulują przemiany metaboliczne.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej http://urll.eu/6r. Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…