dziecko5Noworodki oraz młodsze niemowlęta muszą jeść także w nocy.

Nie robią przy tym na złość rodziców, po prostu potrzebują tego. Warto, zatem zorganizować odpowiednio karmienie nocą. Po pierwsze dziecka nie da się nakarmić na zapas wieczorem tak by nie wstawało w nocy. Zanim położysz się spać przygotuj sobie wszystko by po nocy Ne tracić czasu. Ale nie przyrządzaj mieszanki na zapas, mleko modyfikowane łatwo się psuje. Korzystaj z podgrzewacza gdyż w łatwy i skuteczny sposób doprowadzisz dzięki niemu mleko do odpowiedniej temperatury. Nie warto też karmić dziecka, gdy tylko zakwili. Dziecko budzi się z wielu powodów, Jeśli upłynęło od ostatniego karmienia mniej jak dwie – trzy godziny to prawdopodobnie nie chodzi o karmienie. Nie wolno tez powiększać dziury w smoczku. Niektóre mamy robią tak by mleko szybciej leciało. Taki zabieg może doprowadzić do krztuszenia się dziecka oraz do powstawania kolki i płaczu. Błędem jest też zagęszczanie mieszaniny, wiadomo, że będzie ona wtedy bardziej sycąca, ale zbyt duża ilość składników może wywołać kłopoty z brzuszkiem. Koniecznie też sprawdzaj temperaturę mleka, mieszanka nie może być ani za zimna ani za zimna ani za gorąca. W nocy nie zabawiaj dziecka i nie dawaj się wciągnąć w zabawę. Warto też poprosić tatę by raz na jakiś czas przejął dyżur.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej krzesło pod prysznic. Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…