Jeśli zdarza ci się popuszczać mocz podczas kaszlu czy kichani to znak że należy ćwiczyć mięśnie dna miednicy tzw. mięśnie Kegla.

Mięśnie te słabną w wyniku porodów, otyłości, zaparć, naturalnego starzenia się organizmu. Wówczas pojawiają się problemy z utrzymanie moczu. Kulki mają na celu wzmocnienie osłabionych mięśni, które pod ich wpływem automatycznie się napinają. Kulki są wykonane z tworzywa syntetycznego i mają średnice czereśni. Ich wnętrze jest skonstruowane na zasadzie łożyska, które drgając i przesuwając się, dodatkowo masują mięśnie dna miednicy. Kulki po włożeniu do pochwy są niemal niewyczuwalne. Można z nimi wykonywać wszystkie codzienne czynności bez obawy że wypadną. Przed włożeniem kulek do pochwy należy je posmarować żelem nawilżający, co umożliwi ich swobodną aplikację. By terapia przy ich pomocy stała się bardziej efektywna, pamiętaj i staraj się od czasu do czasu zaciskać mięsnie zwieraczy. Ćwiczenia mięśni Kegla najlepiej wykonywać w ruchu np. w czasie spacerów czy biegania – wtedy mięśnie napinają się silniej. Poprawę możesz zauważyć po 6 tygodniach pod warunkiem, że będziesz ćwiczyć codziennie przynajmniej kwadrans. W miarę możliwości wydłużaj swój trening wówczas będzie on jeszcze bardziej skuteczniejszy. Uwaga trening mięśni Kegla to dla każdej kobiety doskonała profilaktyka.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej sterydyonline.com. Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…