opalenizna02Każdy z nas chciałby mieć piękną opaleniznę. Jednak żeby ona wyglądała dobrze a przede wszystkim była zdrowa trzeba zadbać o swoją skórę już przed opalaniem. Dlatego dzień przed wystawieniem się na słońce zrób peeling całego ciała. Ma on na celu złuszczenie naskórka.

Powstała na nim opalenizna będzie ładniejsza i utrzyma się dłużej. Pamiętaj, żeby przed opalaniem nie stosować kremów z kwasami i witaminą A, ponieważ powodują one przebarwienia skóry. Bardzo ważne żeby około 30 minut przed wystawieniem ciała na słońce nałożyć krem z filtrem. Aplikację kremu trzeba powtarzać, co 3-4 godziny i po każdym zanurzeniu w wodzie. Unikaj opalania między godzinami 11.00-15.00, Ponieważ słońca jest wtedy najbardziej intensywne. Warto zażywać kąpieli słonecznych w ruchu np. grając w piłkę plażową. Wtedy twoja opalenizna będzie równomierna i wyglądała naturalnie. Po opalaniu koniecznie na zmęczoną skórę słońcem nałóż balsam „po opalaniu”, który zawiera witaminy A, E i C oraz składniki przedłużające trwałość opalenizny. Jeśli mimo wszystko skóra ulegnie poparzeniu sięgnij po leczniczą maść na bazie allantoiny, d-panthelonu i innych składników łagodzących. Pamiętaj by na wszystkie znamiona i pieprzyki nakładać sunblokery, – czyli preparaty, które niemal całkowicie chronią przed promieniowaniem UV.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…