problemyW naszym kraju o pro belach z erekcją mówi się niewiele. Jednak zaburzenia tego typu można leczyć. Jeśli chodzi o same problemy z erekcją to są one dwojakiego rodzaju. Pierwszy to sytuacja, gdy mężczyzna nie może uzyskać wzwodu po prostu jego członek nie jest na tyle sztywny by można było normalnie odbyć stosunek. Czasem też wzwód zanika zbyt szybko. Sytuacja taka czasem przydarza się każdemu, dlatego jeśli zdarzyła się raz czy dwa to nie ma powodów do paniki.

Trzeba reagować, gdy problemy takie zdarzają się w, około co czwartym stosunku płciowym. Oczywiście objaw ten musi też utrzymać się przez pewien czas. Przyczyn jest kilka, jedną z podstawowych należących do grupy fizycznych jest cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, wysoki cholesterol, depresje i wiele innych. Czasem winne są inne leki, jakie musimy przyjmować, zaobserwowano też słabsze erekcje u palaczy, przy nadużywaniu alkoholu i przy niektórych narkotykach. Problemy ze wzwodem maja tez osoby mało się ruszające oraz osoby z nadwagą i unikające ruch fizycznego. Są tez przyczyny psychiczne a wśród nich prym wiedzie niedopasowanie się z partnerkom, słabe poczucie własnej wartości, stres, niepokój sytuacje, w których stres zamiast przyjemnością staje się zadaniem do zrealizowania. Oczywiście chodzi o wymagania partnerek. Czasem winne jest niskie stężenie testosteronu, jednak jest to dość rzadka przyczyna tych problemów. Trzeba, zatem sprawdzić, co jest winne, czy psychika czy też fizjologia. Każdy mężczyzna ma w ciągu nocy około pięciu erekcji podczas snu. Trzeba sobie zrobić test mianowicie trzeba okleić penisa znaczkami pocztowymi, nierozerwanymi. Jełki będą one rozerwane t znak, że problem tkwi w psychice. Z wiekiem jednak zaczynają przeważ problemy fizyczne. Jeśli znaczki będą nierozerwane to można pomyśleć nad winą przyczyn fizycznych. Z wiekiem zaczynają dominować przyczyny fizyczne. Jeśli chodzi o samo leczeni to trzeba je zacząć od badania krwi i moczu oraz określenie poziomu hormonów we krwi. W leczeniu najbardziej popularna stała się niebieska pigułka. Jednak środek ten nie zawsze działa i powodować może niemiłe skutki uboczne. Dlatego leki tego typu nie powinny być stosowane u panów z nadciśnieniem i po zawale oraz z arytmia i chorobą wieńcową. Nie powinny po takie pigułki sięgać też ci, którzy źle kontrolują ciśnienie i cukrzycę. Pamiętaj, że regularne ćwiczenia fizyczne poprawiają krążenie krwi i wzmacniają kondycję całego organizmu. U niektórych panów działa akupunktura, żeńszeń i inne suplementy. 

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…