lek002Płukaniem ust olejem słonecznikowym można wyleczyć sporo chorób i nie jest to żart. Odtruwanie organizmu poprzez ssanie oleju słonecznikowego jest znane w medycynie hinduskiej od przynajmniej kilku tysięcy lat. Metoda ta jest znana też w północnej Rosji. Trudno jest wywnioskować jak to działa od medycznego punktu widzenia, ale poprawa zdrowia jest wyraźnie widoczna.

Każdy, kto ma w domu olej słonecznikowy jest w stanie na własną rękę przeprowadzić kurację, której zaleta jest brak jakichkolwiek skutków ubocznych. Dlatego płukać gardło. Podczas ssania jest pobudzana błona śluzowa w jamie ustnej. I to przez tę błonę dochodzi do procesu oczyszczania i uzdrowienia naszego ciała. Do oleju tego przenikają toksyny zgromadzone w naszym ciele. Gdy wyplujemy olej to pozbędziemy się też toksyn. W ten właśnie sposób można leczyć ból głowy, zapalenie zatok, krwawienie dziąseł oraz problemy z układem trawiennym. Aby kuracja przyniosła jak najlepszy efekt to trzeba na czczo wsiąść do ust łyżeczkę oleju słonecznikowego i płukać nim usta przez piętnaście minut. Oleju nie połykamy. Na początku jest on gęsty, zależy czasem staje się wodnisty. Gdy minie wspomniany czas to trzeba go wypluć, umyć zęby i dokładnie wypłukać usta wodą. Płukanie olejem trzeba powtarza ć tak długo aż nasz organizm wróci do firmy. Czyli Az do ustąpienia dolegliwości. Najczęściej trwa to około miesiąca, ale niektóre choroby mogą wymagać stosowania płukania olejem słonecznikowym nawet przez rok. Na początku kuracji może też dojść do chwilowego pogorszenia samopoczucia. Nie ma, czym się przejmować, bo to jest naturalna reakcja każdego organizmu. Dlatego też nie należy przerywać kuracji po kilku dniach, leczenie kontynuujemy aż do powrotu formy. Pamiętaj, że ssąc olej nie wyleczysz chorób o gwałtowny przebiegu. W takich przypadkach trzeba od razu udać się do specjalisty. Dodatkowo do ssania oleju możesz zastosować herbatki ziołowe, które dostarczą antyoksydantów. 

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…