lekiiCzasem znalezienie gotowego leku jest niemożliwe, wtedy możemy sięgnąć po farmaceutyk przygotowany w aptece. Mimo tego, że przepisuje się je coraz rzadziej to ich rola w obecnej medycynie jest cały czas spora. Leki takie dają przede wszystkim możliwość dostosowania optymalnego składu do danego przypadku.

Reguluje się tym samym stężenie substancji czynnej dopasowując ja chociażby do wieku czy płci pacjenta tak by było bezpieczniej i skuteczniej. Leki w aptece są wytwarzane bez użycia konserwantów, ma to niebagatelne znaczenie w kontekście mnożących się w ostatnich latach przypadków alergii. Leki takie są tez nie za drogie, zatem można dzięki nim ograniczy cc tez koszty terapii. Wszystko zaczyna się od wypisania dokładnego składu leku przez lekarza. Gdy damy receptę do apteki to farmaceuta ma 48 godzin na wyprodukowanie takiego leku. Czasem może lekarz zapisać cito, czyli że lek jest pilnie potrzebny. Jednak nie każda apteka wykonuje tego typu leki. Apteka musi mieć chociażby specjalistyczny sprzęt, który pozwoli zachować wszelkie środki bezpieczeństwa pryz produkcji. Leki tego są mimo wszystkich zalet przepisywane coraz rzadziej, lekarze mają ogromny wybór gotowych farmaceutyków. Z lekami tego typu częściej też spotkamy się mając styczność z lekarzami starszej daty. Może kiedyś leki te powrócą do łask.  

Bezsenność

bezsennoscSen to czynność niezbędna by twój organizm był zdrowy i mógł prawidłowo funkcjonować. Bezsenność można uznać za chorobę epidemiologiczną XXI wieku. Nawet około 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. Nagminne nie przesypianie siedmiu, ośmiu godzin w ciągu nocy oznacza fatalne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim obniża odporność organizmu, obniża koncentrację, logiczne myślenie, zaburza wydzielanie insuliny.

Więcej…

Zadbaj o swoje zęby

kobietaWiększość Polaków mycia zębów nie kojarzy z posiłkiem tylko z porą dnia, ponieważ zęby myjemy z reguły rano i wieczorem. Takie badanie zostały przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych z okazji Światowego Dnia Higieny jamy ustnej . Badania pokazują, że co drugi Polak myje zęby nie po śniadaniu, ale tuż po przebudzeniu się w trakcie porannej toalety.

Więcej…